Skriv ut

 Kina - et av de største landene i verden

»Tilbake 

Været i Kina

Her finner du reisefakta om Kina

Hvordan er været i Kina?

 Her finner du kart over Kina  

KONTAKT
Telefon
22 01 71 71
Epost


 

Kina er et kaleidoskop av fascinerende historie, storslått arkitektur, praktfulle landskap og unike kulturelle attraksjoner. Her ser du idylliske landsbyer og enorme metropoler, folk som lever som for hundre år siden,
og moderne forretningsmenn. Du kan oppleve pulserende millionbyer, uberørte områder, ørkener, hellige fjell, mektige elver, varme kilder og ikke minst historiske minnesmerker og ruiner fra keisertiden. I alt 31 av Kinas kulturminner står på UNESCOs verdensarvliste.

Hovedstaden i Kina, Beijing, byr på store kulturelle og arkitektoniske opplevelser med Den Forbudte By, Den himmelske freds plass, Minggravene og ikke minst et av verdens syv underverk: Den Kinesiske mur. Beijing er en by i enorm endring og utvikling, men fortsatt kan man oppleve deler av det gamle Peking med trange gater, små bakgårder og lokale markeder. En av Kinas eldste byer, Xian, hadde sin storhetstid 2000 år tilbake da den var sluttstasjon på Silkeveien. I dag er dette stedet der du kan oppleve den utrolige Terracottahæren.

Shanghai er, med sine vel 13 millioner mennesker, Kinas største by - en supermoderne storby i rivende utvikling. Her fi nnes en spennende blanding av høyteknologi, bygninger fra kolonitiden og gammel kinesisk kultur. Byen har en befolkning på ca. 13 millioner mennesker. Det var i Shanghai Kinas industrialisering begynte og det var her kommunistpartiet ble stiftet. Med sine tusenvis av bedrifter og faglærte arbeidskraft har Shanghai hatt en eventyrlig økonomisk vekst de siste tiårene. Benytt sjangsen til å ta en spasertur på den berømte havnepromenaden Bund som går langs
floden, og til å gjøre storslagne shoppingfunn i den spennende verdensmetropolen.

Byen Suzhov ligger kun en times tid fra Shanghai og er kjent for sine mange kanaler som går på kryss og tvers gjennom byen. Kanalene har gitt Suzhov tilnavnet ”Østens Venezia”. Suzhov er også kjent for sin silke, og ikke minst for sine vakre hager. I følge et gammelt kinesisk ordspråk heter det: ’I himmelen fi nnes paradiset, på jorden finnes Suzhov”.

 

 

Guilin og området omkring kalles ofte ”Kinas vakreste sted”, og ikke uten grunn. Byen Guilin er unik - med grønne parker, idylliske innsjøer med pagoder, vakre alléer og dessuten omgitt av et fascinerende og utrolig vakkert landskap. I denne ”lille” byen, med sine 1,25 millioner innbyggere, og området rundt finner vi det ”ekte” Kina. Her kommer du nærmere dagliglivet til den vanlige kineser, og vekk fra den støyende storbyen som står i sterk kontrast til det som her kan oppleves. Provinsen er også kjent for sine mange fargerike minoritetsbefolkninger, med blant annet Zhuangfolket som er Kinas største minoritet med 15 millioner mennesker. Guilin kjennetegnes av irrgrønne rismarker, teplantasjer, og kalksteinsfjell som er formet av vær og vind gjennom millioner av år - slik at de ser ut som sukkertopper. I dette området finnes det også tusenvis av grotter. Ta gjerne en båttur på den utrolig vakre og betagende Lifloden. Her er du omgitt av de imponerende og karakteristiske kalksteinstoppene, pittoreske landsbyer, fiskere med skarvefugler på bambusflåter, frodige bambuslunder og vannbøfler. Besøk også gjerne den imponerende grotten ”The Reed Flute Cave” som var en underjordisk elv for sekshundretusen år siden. Grotten er cirka 240 meter på det dypeste og har fantastiske dryppsteinsformasjoner.

 

NYHET: langhelg med opplevelser i Beijing
Yrende folkeliv, gamle tradisjoner, moderne bygninger og ikke minst kultur og severdigheter. I mer enn 700 år har Beijing vært hovedstad, og det under fem forskjellige dynastier!
Unn deg en langhelg til denne fascinerende storbyen, torsdag - tirsdag.
Kombiner kultur med de fantastiske shoppingmulighetene. Her får du mye for pengene! Bo på enten 3, 4 eller 5-stjerners sentralt beliggende hoteller. Bestill gjerne vår tre-dagers utfluktspakke på forhånd. Opplev noen av Beijings kulturelle høydepunkter.
Besøk Himmelens Tempel, et av Kinas best bevarte tempelområder, etterfulgt av besøk i de gamle boligkvartalene, hutongene. Dagen etter er det tur til den kinesiske mur og minggravene med peking-and til middag. Det blir også tur til Den Forbudte By og Keiserpalasset, sete for 24 Ming og Qing-keisere, over 800 bygninger og 9999 rom!

Pris:
Pris for 3-stjerners hotell fra 7805,- pr pers. Tillegg enk.rom 965,-
Pris for 4-stjerners hotell fra 8150,- pr pers. Tillegg enk.rom 1310,-
Pris for 5-stjerners hotell fra 8520,- pr pers. Tillegg enk.rom 1685,-

Dette inkluderer 4 netter i d.rom med frokost, fly Oslo - Beijing med SAS t/r og flyskatter.

Tillegg:
Utfluktspakke 2030,- pr pers.
Dette inkluderer tre utflukter, tre lunsjer. en middag, entréer, transport til/fra hotellet og engelsktalende guide.
Transport flyplass - hotell t/r kr 315,- pr pers.
Tilbudet har dessverre gått ut, men kontakt oss for nye tilbud.

 

NYHET: 4 dagers pakke i Shanghai og Suzhou med engelsk reiseleder
Dag 1: Ved ankomst blir du møtt av reiseleder og transportert til ditt hotell. For 200 år siden var Shanghai en velstående fiskerby. Byens plassering tett ved Yangtze flodens munning i det Kinesiske Hav har imidlertid ført til at Shanghai i det 19. århundre har utviklet seg til en sydende metropol. På slutten av 1930-tallet bodde det mer enn 60.000 utlendinger i byen, som da var Østens finanssentrum. I de utenlandske kvarterene var det spillekasinoer, dansehaller og store, flotte restauranter. Selv om kolonimaktene har forsvunnet vitner de flotte bygningene i europeisk stil, langs den verdensberømte promenadegaten Bund, om en svunnen tidsepoke.
Middag.
Dag 2: Etter frokost reiser du til Zhouzhuang (ca 80 min). Her blir det sightseeing i gamlebyen og en kort båttur. Deretter reiser du til Suzhou (ca 40 min) som kalles for det kinesiske Venezia. Suzhov er kjent for sine klassiske kinesiske hager. Du besøker Lingering Garden og en silkefabrikk. Så tilbake til Shanghai.
Dag 3: Besøk i Kinas høyeste bygning - SWFC, the Bund og Nanjing Road. Besøk i gamlebyen i Shanghai, Chenghuangmiao og shoppingområdet.
Dag 4: Transport til flyplass.


Pris:
Holiday Inn Express Zhabei 3* fra 3160,- pr pers. Tillegg enk.rom 470,-
Yafan Longmen Hotel 4*          fra 3495,- pr pers. Tillegg enk.rom 800,-
Crowne Plaza Hotel 5*            fra 3655,- pr pers. Tillegg enk.rom 1290,-

Dette inkluderer 3 netter i d.rom med frokost, transport t/r flyplass, 2 utflukter, 1 lunsj, 1 middag, lokale skatter og avgifter.
Fly t/r Oslo fra ca 6900,- 

Kontakt oss for mer informasjon og bestilling!

 

Rundreise og cruise på Yangtze
Med Victoria Cruises’ rundreise i Kina får du oppleve de keiserlige skatter i Beijing, terrakottahæren i Xian, kontrastene mellom gammelt og moderne i Shanghai og cruise på legendariske Yangtze. Det er turer og utflukter med guide hver dag.

Victoria Prince 5*/Victoria Empress 5*/Victoria Jenna 5*
Fasilitetene om bord inkluderer restaurant, salong med bar og dansegulv, frisør, treningsrom, resepsjon, bibliotek, suvenirbutikk og soldekk. Restauranten serverer både kinesiske og vestlige retter. Det er lege om bord. Alle lugarene er utvendige med en liten balkong, og har bad med dusj og/eller badekar. Victoria Jenna er verdens største elvecruiseskip. Kombiner gjerne din reise i Kina med et elvecruise på Yangtze.
Les mer om elvecruise på Yangtze

De fleste av reisene kan ikke bestilles på Internett. Kontakt oss for priser og mer informasjon.Vi kan Asia!